Каркасне будівництво будинків: міфи і реальність

Home / Статті / Каркасне будівництво будинків: міфи і реальність

Попит на каркасні будинки в Україні зростає з кожним роком. І це досить логічне й закономірне явище, яке пояснюється масою переваг споруд цього типу. Доступність, екологічність, економічність, довговічність та ін. І хоча багатьом це може здатися дивним, але навіть сьогодні є люди, які віддають перевагу іншим технологіям, безпідставно вірячи в різні міфи про каркасне будівництво.

Якщо ви – з числа тих, хто хоче найближчим часом спорудити будинок/дачу/котедж/готель/сауну і розглядає каркасне будівництво будинків як можливий варіант… Якщо ви хочете знати всі його «за» і «проти», ця стаття буде для вас як ніколи до речі.

Отже, розвінчуємо популярні міфи про зведення каркасних будинків.

Міф №1. Малий термін експлуатації.

Правильні матеріали, технології і саме будівництво – запорука того, що каркасний будинок прослужить вам, як мінімум, 50 років, а то і 100, і навіть більше. Не рідкість – випадки, коли каркасні споруди служили століттями, піддаючись час від часу реконструкціям, виконувати які не становить проблеми.

Міф №2. Швидке зношення і передчасне старіння.

Будинки, загалом, не залежно від їх видів, можуть старіти в двох планах: моральному і фізичному. Перший тип старіння каркасним будинкам анітрохи не страшний: змінилася архітектурна мода – завжди можна переробити фасад або інтер’єрне рішення. Що стосується другого типу, то спрацьовує добре відоме кожному правило «будь-який будинок живе, доки в ньому живуть». Якщо його не закидати, а постійно вдихати вогонь життя, фізичне старіння відтягнеться на десятиліття.

Міф №3. Погане утримання тепла.

Ви серйозно думаєте, що каркасний будинок холодний, адже погано утримує тепло? Все якраз таки навпаки. Його стінам властива низька теплопровідність, тому тепло утримується набагато краще, ніж в інших видах будівель. Що ще примітно, так це можливість прогрівання всіх приміщень в будинку за мінімальний проміжок часу з витратою невеликої кількості ресурсів.

Міф №4. Спекотно влітку, холодно взимку.

Ні, ні і ще раз ні. Чим обґрунтовується така інформація, незрозуміло. У каркасному будинку все абсолютно навпаки: влітку прохолодно, а взимку тепло. Досягати оптимальних температурних показників допомагають хороше пропускання повітря і низька вологість.

Міф №5. Висока пожежонебезпека.

Це один з найпоширеніших міфів, який поки ще супроводжує каркасне будівництво. І в ньому, до речі, є частка правди, але тільки в тому випадку, якщо будинок зібраний неправильно і якщо його не обробили спеціальними вогнезахисними засобами. Якщо ж виконати належний монтаж, зокрема, димоходу, системи опалення, електроприладів і задіяти належні вогнетриви, каркасний будинок буде не більше пожежонебезпечним, ніж будь-який інший.

Міф №6. Легкість і нестійкість.

Каркасний будинок легкий? Так. Нестійкий? Ні. І це потрібно чітко розрізняти. Незважаючи на достатню легкість, він цілком стійкий і надійний. В умовах землетрусів та інших природних катаклізмів поводиться не гірше будівель інших видів.

Міф №7. Погіршений зовнішній вигляд.

Якщо ви – прихильник класики і вважаєте, що ніякий фасад не може бути красивішим, ніж цегляний, не будемо вас переконувати в зворотному. Зупинити вибір на будинку з цегли – це ваше право. Але якщо ви віддаєте перевагу оригінальному підходу до всього, про що б не йшлося, зокрема, і до оформлення екстер’єру будинку, найкращим для вас, без сумнівів, буде каркасне будівництво з його варіативністю архітектурних форм і можливістю задовольнити навіть найвитонченіший смак.

Міф №8. Низька екологічність.

Складно сказати, на чому ґрунтується цей міф. Як варіант, можна стверджувати про неекологічність через застосування шкідливих утеплювачів: мінеральної вати, пінополістиролу та ін. Але ж вони використовуються і при зведенні інших будинків, не тільки каркасних. Екологічний матеріал задіяти чи ні – індивідуальний вибір кожного, і від виду споруди він не залежить.

Міф №9. Неможливість продати.

Можливо і ще й як! Кількість людей, які розвіяли в своїй голові згадані міфи про каркасне будівництво, збільшується буквально з кожним днем. Такі будинки набувають неймовірної популярності, і продати їх при необхідності стає ще легше. Вашим потенційним покупцям вигідно купити енергозберігаючу споруду, виконану в оригінальному дизайні, яку, крім усього іншого, ще й економічно утримувати.

Міф №10. Простота зведення, відсутність необхідності в допомозі професіоналів.

Ви трошки розібралися в цьому питанні і тепер вважаєте, що побудувати будинок за каркасною технологією – під силу навіть дилетанту? Не поспішайте з висновками! Якщо мова йде про альтанку або сарай, то, звичайно, впоратися із завданням набагато легше і спробувати виконати його самостійно допустимо. Інша річ – спорудження житлового будинку, коли значення має маса нюансів. Тут без професійної допомоги не обійтися!

Сподіваємося, ми розвіяли всі ваші сумніви з приводу каркасної технології зведення різного типу споруд. Якщо у вас залишилися запитання, обов’язково телефонуйте і задавайте їх нашим фахівцям. Ми хочемо, щоб перед остаточним рішенням ви мали в розпорядженні всю необхідну інформацію стосовно розглянутої теми.

Каркасне будівництво будинків – це наша спеціалізація, ми знаємо про це все й виконуємо роботи «під ключ» в оптимальні терміни. Тож і за порадою, і за послугою будівництва сміливо звертайтеся до нас! Будемо раді співпраці!

Related Posts